تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تکذیب حذف و تنزل جایگاه دفتر پرستاری در وزارت بهداشت/ عنوان کارشناسان پرستاری در دانشگاه ها به مدیرا

  در گفتگو با مهر عنوان شد:
  تکذیب حذف و تنزل جایگاه دفتر پرستاری در وزارت بهداشت/ عنوان کارشناسان پرستاری در دانشگاه ها به مدیران پرستاری تغییر می کند
  مدیرکل دفتر پرستاری وزارت بهداشت و درمان، تنزل و حذف دفتر پرستاری در وزارت بهداشت و درمان را تکذیب کرد.

  اعظم گیوری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود : عنوان شده که بر اساس تغییرات در چارت تشکیلاتی در وزارت بهداشت و درمان، دفتر پرستاری دراین وزارتخانه حذف شده است در صورتی که هیچ تغییری در این مورد ایجاد نشده و دفتر پرستاری به قوت خود باقی مانده و با همان چارت قبلی فعالیت دارد.

  وی اظهار داشت : برخی از دفاتر بر اساس چارت تشکیلاتی جدید حذف شده اما این مسئله در مورد دفتر پرستاری نبوده است و این دفتر همچنان زیر نظر مستقیم معاونت سلامت وزارت بهداشت و درمان فعالیت خواهد کرد.

  مدیرکل دفتر پرستاری وزارت بهداشت و درمان گفت : در مورد تغییرات احتمالی در وزارت بهداشت و درمان در خصوص دفتر پرستاری گفت : قرار نیست تغییری در زمینه تغییر جایگاه دفتر پرستاری در وزارت بهداشت و درمان ایجاد شود.

  وی تصریح کرد : دفتر پرستاری و معاونت سلامت وزارت بهداشت و درمان خواستار قرار گرفتن دفاتر پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور با عنوان مدیران دفتر پرستاری تحت پوشش مستقیم معاونت درمان این دانشگاه ها هستند تا از مزایای مدیریت نیز برخودار شوند.

  گیوری ادامه داد : هم اکنون دفاتر پرستاری در دانشگاه ها تحت عنوان کارشناسان پرستاری هستند اما در واقع فعالیت مربوط به جایگاه مدیریت را انجام می دهند در صورتی که از مزایای آن برخوردار نیستند بنابراین دفتر پرستاری و معاونت سلامت وزارت بهداشت نسبت به توسعه جایگاه این دفاتر در دانشگاه ها اصرار دارد.

  وی با تاکید بر اینکه مهمترین رکن اعضای تیم سلامت را پرستاران تشکیل می دهند، گفت : در صورت موافقت معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت و نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی و با در نظر گرفتن بودجه لازم این دفاتر پرستاری از عنوان کارشناسی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور به مدیران پرستاری تغییر خواهد کرد


  این مطلب تا کنون 51 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 1 دي 1385 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 27 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159492
 • بازدید امروز :352044
 • بازدید داخلی :34139
 • کاربران حاضر :214
 • رباتهای جستجوگر:391
 • همه حاضرین :605

تگ های برتر